O mně Moje politické priority Středočeský kraj Oblastní politika Pomozte dětem/ Hopsa hejsa do Brandejsa Mensa Kontakty
HLAVNÍ ČLÁNKY

 Články a rozhovory
 Projevy a vystoupení
 Usnesení a prohlášení
 Tištěná média
 Rozhlas a televize
 Akce v regionu
 Brandýs n.L.-St.Boleslav
 Archiv
 Různé


 videogalerie
 facebook

 RSS kanál
 poslat e-mail
 zasílat novinky:
 
DOPORUČUJI

 ODS
 ODS Praha-východ
 Hopsa hejsa do Brandejsa
 Pomozte dětem
 Milan Cabrnoch
 Jan Vidím
 Veronika Vrecionová
 Virtually
 Poslanecká sněmovna
 Senát
 Modrý tým


Pomozte dětem/ Hopsa hejsa do Brandejsa

Petr Tluchoř, 05.01.2005

O festivalu

První ročník hudebního a divadelního festivalu Hopsa Hejsa do Brandejsa jsem spolu se svými přáteli a spolupracovníky z Brandýského kulturního sdružení pomáhal zorganizovat v roce 1998. Od té doby se ze skromné akce s několika desítkami návštěvníků stala tradice, která každoročně o květnových víkendech přiláká tisíce lidí. Festival se koná v prostorách brandýského letního kina a přilehlého lesoparku Houšťka a každoročně nabízí zajímavý program pro všechny generace. Vzhledem k rozsahu akce se dnes na jejím organizačním zajištění podílejí také desítky dobrovolníků.

Za dobu existence festivalu vystoupila na jeho pódiu celá řada známých hudebních skupin i jednotliví zpěváci a zpěvačky všech žánrů, od country a folku po jazz a rock (za všechny lze uvést například kapelu Sto zvířat, Lenku Dusilovou, Tam Tam orchestru, MIG 21 a další). Divadelní část pravidelně zajišťují místní divadelní spolky i hostující profesionální soubory. Součástí programu bývá také část věnovaná dětem. Kromě toho se návštěvníci „Hopsa Hejsa“ mohou každoročně těšit na překvapení a novinky, kterými organizátoři program pravidelně doplňují.

Spolupráce s „Pomozte dětem“

Festival Hopsa Hejsa je od počátku součástí projektu celonárodní charitativní sbírky „Pomozte dětem“, kterou společně pořádají Nadace pro rozvoj občanské společnosti a Česká televize. Pro tento projekt jsme se společně s dalšími zakladateli festivalu rozhodli záměrně, protože jeho pořadatelé přistupují k charitě podobně jako my s úsměvem a dobrou náladou a svému projektu dali formu, která je nám blízká. Výtěžek sbírek, které v průběhu festivalu „Hopsa Hejsa“ probíhají, tak pravidelně putuje na konto tohoto projektu a v praxi pomáhá znevýhodněným a ohroženým dětem po celé České republice. Za dlouhodobou spolupráci byl dokonce organizátorům „Hopsa Hejsa“ udělen titul „nejvěrnější spojenec“, který mohou získat organizace a projekty, které do sbírky pravidelně a významnou měrou přispívají.

V rámci podpory neziskového sektoru dávají organizátoři festivalu „Hopsa Hejsa“ prostor také jednotlivým spolkům z brandýsko-boleslavského regionu - ty mohou v jeho průběhu prezentovat svou činnost a výsledky své práce.

 

 další informace: http://pomoztedetem.cz
copyright © 2005 Petr Tluchoř