O mně Moje politické priority Středočeský kraj Oblastní politika Pomozte dětem/ Hopsa hejsa do Brandejsa Mensa Kontakty
HLAVNÍ ČLÁNKY

 Články a rozhovory
 Projevy a vystoupení
 Usnesení a prohlášení
 Tištěná média
 Rozhlas a televize
 Akce v regionu
 Brandýs n.L.-St.Boleslav
 Archiv
 Různé


 videogalerie
 facebook

 RSS kanál
 poslat e-mail
 zasílat novinky:
 
DOPORUČUJI

 ODS
 ODS Praha-východ
 Hopsa hejsa do Brandejsa
 Pomozte dětem
 Milan Cabrnoch
 Jan Vidím
 Veronika Vrecionová
 Virtually
 Poslanecká sněmovna
 Senát
 Modrý tým


Mensa
Mensa ČR

Petr Tluchoř, 05.01.2005


O Mense obecně

Mensa – založená v roce 1946 v Oxfordu - je mezinárodní organizace sdružující lidi s nadprůměrnou inteligencí. Členem se může stát každý, kdo dosáhne v testu inteligence, schváleném mezinárodním dozorčím psychologem Mensy International, výsledku mezi horními dvěma procenty celkové populace (v testech užívaných v ČR to odpovídá číslu 130). Pro členství nejsou nutné žádné jiné předpoklady. Posláním Mensy je zkoumat a rozvíjet lidskou inteligenci ve prospěch lidstva, podporovat výzkum vlastností, znaků a využití inteligence a vytvářet stimulující intelektuální a společenské prostředí pro své členy. Organizace v současnosti působí ve více než 100 zemích světa a má přes sto tisíc členů. Mensa ČR má statut národní Mensy; počet jejích členů se pohybuje kolem 2000.


Moje aktivity

Já osobně jsem členem Mensy ČR od roku 1999, kdy jsem absolvoval vstupní testy. Svou činností chci přispívat k tomu, aby se z této organizace stala v očích veřejnosti respektovaná a maximálně otevřená instituce. Z tohoto důvodu se aktivně podílím na organizaci jednotlivých projektů Mensy. V současnosti jsem například patronem Logické olympiády pro žáky a studenty základních a středních škol. Cílem této u nás zatím ojedinělé akce je poskytnout dětem v celé České republice možnost zasoutěžit si nejen ve znalostech, jako je tomu u klasických vědomostních soutěží, ale poměřit síly v logickém uvažování a schopnosti rychle se rozhodovat.

Dalšími významnými projekty, kterým se Mensa dlouhodobě věnuje, je například Mensa pro školky nebo konference Mensa do škol, v jejímž rámci se potkávají odborníci a pedagogové pracující s nadanými dětmi a zároveň příslušní zástupci státu a neziskového sektoru.další informace: http://www.mensa.cz
copyright © 2005 Petr Tluchoř