O mně Moje politické priority Středočeský kraj Oblastní politika Pomozte dětem/ Hopsa hejsa do Brandejsa Mensa Kontakty
HLAVNÍ ČLÁNKY

 Články a rozhovory
 Projevy a vystoupení
 Usnesení a prohlášení
 Tištěná média
 Rozhlas a televize
 Akce v regionu
 Brandýs n.L.-St.Boleslav
 Archiv
 Různé


 videogalerie
 facebook

 RSS kanál
 poslat e-mail
 zasílat novinky:
 
DOPORUČUJI

 ODS
 ODS Praha-východ
 Hopsa hejsa do Brandejsa
 Pomozte dětem
 Milan Cabrnoch
 Jan Vidím
 Veronika Vrecionová
 Virtually
 Poslanecká sněmovna
 Senát
 Modrý tým


Prohlášení k hlasování o změně daňových zákonů
Petr Tluchoř na TK

Petr Tluchoř, 13.07.2012

Klub ODS si odhlasoval závazné hlasování a mně jako loajálnímu poslanci nezbývá nic jiného, než toto rozhodnutí respektovat.

Nicméně považuji za férové říci, že s tím zásadně nesouhlasím.

Úsporný balíček, jak je navržen, je v rozporu s programem a dlouhodobou politikou ODS. Je v přímém rozporu s tím, co jsme slibovali našim voličům. A jsem přesvědčen, že je i v rozporu se zájmy České republiky a jejích občanů.

Zvyšování daní jako lék na krizi nefunguje. To jsme vždy říkali. Vždy jsme prosazovali nízké daně navzdory kritikům z řad levice a odborů, že tím snižujeme příjmy rozpočtu. A měli jsme pravdu. Po snížení a zjednodušení daní v roce 2008 se jejich výběr zvýšil, a to navzdory zpomalující ekonomice.

Opravdu mám teď divný pocit, když nás odbory poučují o platnosti Lafferovy křivky a dokazují nám, že naše zvyšování daní snižuje jejich výběr a dusí ekonomiku.

Opravdu mám teď divný pocit, když porovnávám náš předvolební program s naší skutečnou politikou. Razantní zvyšování daní, dvě sazby DPH, milionářská dávka, trestání rodin živnostníků… Nic z toho jsme přece neslibovali.

My jsme přece slibovali, že překonáme krizi, vypořádáme se s dluhy a nastartujeme Českou republiku k nové prosperitě. Proto nám voliči dali přednost před levicí. Bohužel se obávám, že tímto balíček jsme neobhájili svou ekonomickou kompetenci, která je hlavním rozpoznávacím znakem ODS už od jejího založení před 20 lety.

Z těchto důvodů jsem na klubu ODS navrhoval vrátit úsporná balíček do druhého čtení. Tak, aby byl čas na jednání a my mohli v koalici do balíčku prosadit program ODS.

Bohužel, neuspěl jsem a respektuji to.

Nicméně neberu argument, že balíček musí zůstat tak, jak je. Protože takto si to přáli Miroslav Kalousek a Vít Bárta nebo dnes Karolina Peake. Stejně tak neberu argument, že pánové Sobotka a Filip by zvyšovali daně ještě více. My nejsme TOP 09. My nejsme Věci veřejné nebo dnes Lidem. My nejsme ČSSD ani KSČM. My jsme ODS.

copyright © 2005 Petr Tluchoř