O mně Moje politické priority Středočeský kraj Oblastní politika Pomozte dětem/ Hopsa hejsa do Brandejsa Mensa Kontakty
HLAVNÍ ČLÁNKY

 Články a rozhovory
 Projevy a vystoupení
 Usnesení a prohlášení
 Tištěná média
 Rozhlas a televize
 Akce v regionu
 Brandýs n.L.-St.Boleslav
 Archiv
 Různé


 videogalerie
 facebook

 RSS kanál
 poslat e-mail
 zasílat novinky:
 
DOPORUČUJI

 ODS
 ODS Praha-východ
 Hopsa hejsa do Brandejsa
 Pomozte dětem
 Milan Cabrnoch
 Jan Vidím
 Veronika Vrecionová
 Virtually
 Poslanecká sněmovna
 Senát
 Modrý tým


Petr Tluchoř hostem ve Dvaceti minutách Radiožurnálu
radiožurnál

Hana Dvořáková, 08.09.2012

Obvyklý vnitrostranický boj před kongresem, kde se bude volit nový, či staronový předseda, truc, nebo tah proti současnému premiérovi, nebo náhlý pocit, že je potřeba začít dodržovat volební program své politické strany? To všechno může být současný rozbroj v současné demokratické straně. Reálně tento boj vypadá tak, že se šest občanských demokratů rozhodl, že nebude hlasovat pro balík daňových zákonů, pro který už předtím několikrát ve sněmovně zvedli ruce. Teď začíná Dvacet minut Radiožurnálu. Dobré odpoledne. Poslanec za Občanskou demokratickou stranu Petr Tluchoř, dobré odpoledne, pane poslanče.

Petr TLUCHOŘ, poslanec /ODS/:
Dobré odpoledne přeji.

Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
Víte, co by mě zajímalo? Jestli by jste chtěl Václava Klause za předsedu ODS.

Petr TLUCHOŘ, poslanec /ODS/:
Ano, dovedu si to představit. Je to podle mě dobré řešení. Já si dovedu představit, že by pro něj na kongresu hlasoval.

Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
A je to reálné?

Petr TLUCHOŘ, poslanec /ODS/:
To není otázka na mě.

Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
No ne, tak počkejte. To je lepší otázka, než kdybych si ji kladl já. Vy asi pravděpodobně situaci v ODS znáte lépe, než já.

Petr TLUCHOŘ, poslanec /ODS/:
No, tak je to každopádně otázka na Václava Klause, nikoliv na mě. Ptáte-li se, zda to bylo s ním nějak konzultováno, tak nebylo. Je to můj názor. Já v průběhu tohoto léta, tak jak jsem to avizoval při hlasování o tom daňovém balíku v červenci, tak jsem absolvoval během toho léta velkou řadu debat, rozhovorů se členy ODS, zejména středočeské a při otázkách na ty daňové změny, kde jsem tedy mimochodem téměř nepotkal nikoho, kdo by mi doporučoval pro to ruku zvednout, tak jsem, samozřejmě se vedla debata o celé řadě dalších věcí v ODS a jméno Václava Klause zaznívalo poměrně často, čili ten můj názor, nebo ten můj vyřčený názor vyplývá především z tohoto.

Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
Máte představu, v čem by byl lepší než Petr Nečas?

Petr TLUCHOŘ, poslanec /ODS/:
Tak, já jsem přesvědčen o tom, že Václav Klaus je, myslím, symbolem pravicové politiky ODS. Nepochybně umí přinášet vizi, kterou by ODS, podle mě měla zase nabídnout občanům České republiky. Rating není vize.

Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
To znamená, že to, jak to dělá Petr Nečas, je prostě z vašeho pohledu špatně.

Petr TLUCHOŘ, poslanec /ODS/:
Já se tím netajím. Myslím si, že ODS pod vedením Petra Nečase není právě na své hvězdné dráze.

Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
Úplně čistě technicky řečeno, mandát prezidenta Václava Klause končí až na začátku roku 2013. Volební kongres bude na podzim po volbách krajských a senátních, tak jak to udělat technicky, když už by na to došlo?

Petr TLUCHOŘ, poslanec /ODS/:
To já jsem také říkal. Mandát Petra Nečase vzešlý z tajného hlasování, na jaře skončí. Pokud kongres byl schopen jednou tento mandát veřejným hlasováním prodloužit, což tedy uvažuji sám pro sebe lehce za sporné, ale respektuji to rozhodnutí kongresu ...

Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
Jenom pro naše posluchače, musíme vysvětlit, že rozhodnutím kongresu Občanské demokratické strany, bylo prodlouženo v podstatě volební období Petra Nečase coby předsedy ODS.

Petr TLUCHOŘ, poslanec /ODS/:
Ano. Čili pokud už kongres jednou k tomuto kroku přistoupil, myslím, že by vůbec nebránilo nic tomu, aby ten listopadový, bude-li v listopadu kongres prodloužil ještě mandát tohoto vedení o dalších půl roku.

Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
Mimochodem, to, jestli v listopadu opravdu bude volební kongres ODS není ještě jisté?

Petr TLUCHOŘ, poslanec /ODS/:
Není dán přesný datum. Mělo by to být, protože ten mandát je prodloužen do, v tuto chvíli, do konce prosince. Čili jestli to bude půlka listopadu, nebo začátek prosince, alespoň já takovou informaci nemám.

Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
Řekněte mi, dokážete si, pane poslanče Tluchoři, představit, že by, že by Petr Nečas svojí pozici na novém volebním kongresu, coby předsedy ODS ustál, že by zůstal předsedou?

Petr TLUCHOŘ, poslanec /ODS/:
Samozřejmě si to představit dovedu.

Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
Víte, na co se ptám. Na váš odhad toho, jakou má podporu uvnitř vaší politické strany.

Petr TLUCHOŘ, poslanec /ODS/:
To se hodně špatně odhaduje. Si říkám, že to, kdo vyhraje se ukáže podle toho, kdo kolik dostane hlasů. Obzvlášť tady na tom, obzvlášť v tajném hlasování. To je ta, já myslím, že každý dokáže spíše odhadovat výsledky veřejného hlasování, ale to tajné hlasování je vždycky ta, ten, ta zkouška té demokracie, nebo ten důkaz té demokracie.

Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
Tak ještě, ještě jinak. Kdyby se Občanské demokratické straně povedly krajské volby, ať už ten výsledek specifikujeme jakkoliv, případně jaksi senátní, tak znamenalo by to automaticky, že Petr Nečas je prostě pevný předseda, který s největší pravděpodobností nebude vyměněn?

Petr TLUCHOŘ, poslanec /ODS/:
Já neumím takto spekulovat a odhadovat ten výsledek. To se opravdu u tajného hlasování ukáže, až když se sečtou ty hlasy. Nicméně, skoro bych nepřeceňoval ten výsledek voleb. Ona ODS tak špatně nedopadne. Vzhledem k tomu, že teď je na nule, co s týče počtu hejtmanů a na velmi malém čísle, co se týče účasti v krajských radách. Čili ten výsledek o mnoho horší, doufám, být nemůže. Jestli může být nějak výrazně lepší, to si taky nejsem jist, ale pevně v to věřím a doufám, že ODS v těch krajských volbách zabojuje. Zároveň stojí za to říct, že si myslím, že náš postoj, který jsme teď zaujali přesto, že Petr Nečas tím velmi vyhrožoval, že jaksi to může dopadnout právě na ty volby, tak já jsem přesvědčen, že je to úplně naopak. Že tím, že jsme prokázali obě zásadní hodnoty, nebo základní hodnoty, na kterých ODS vždy stavěla, a to je ekonomika svoboda. To znamená, že jsme udrželi alespoň v náznaku a v první fázi ...

Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
Mluvíte o vás, o těch šesti poslancích, kteří nehlasovali pro ten daňový balík.

Petr TLUCHOŘ, poslanec /ODS/:
Ano, ano, ano, čili, že jsme znovu ukázali, že ODS v ODS ještě někdo je schopen a ochoten říct, že nezvyšovat daně, netrestat živnostníky a podobně, že je důležité a zároveň, že jsme ukázali, že umíme říkat svobodně své názory, že to může naopak u voličů být pozitivní.

Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
Pane poslanče, to je sice jeden pohled na věc, na druhou stranu, když se člověk podívá na tento současný balík daňových opatření a podívá se i na ten předchozí, o kterém se hlasovalo v podstatě na podzim roku 2011 od září až do listopadu, tak vy jste pro tyto zákony ruce zvedali. Vy jste dokonce zvedl i v posledním čtení v Poslanecké sněmovně pro tento balík, než šel do Senátu a teprve ve chvíli, kdy se hlasovalo o tom vráceném balíku ze Senátu, tak teprve jste použil to, co o čem jste teď mluvil, tak myslíte si, že to je vůči vašim voličům, řekněme, dostatečně transparentní a korektní gesto?

Petr TLUCHOŘ, poslanec /ODS/:
Já myslím, že to je korektní. Ve chvíli, kdy přišel tento balík do sněmovny poprvé, tak my jsme od začátku ho kritizovali. Od začátku jsme o tom mluvili. Minimálně ...

Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
Ale na hlasovacích sjetinách je u vašich jmen napsáno ano.

Petr TLUCHOŘ, poslanec /ODS/:
Máte pocit, že je lepší dvakrát hlasovat pro a na konci proti, pokud jsem přesvědčen, teď končilo legislativní proces. Nebo ještě ne úplně. Ještě by to, pokud by to nebylo zamítnuto, tak by to ještě šlo k prezidentu republiky, ale teď teprve skončil legislativní proces, teď bylo to závěrečné hlasování a teď jsme se rozhodli. V prvním čtení se rozhoduje vůbec o tom, zda taková norma se má v parlamentu projednávat. Čili, tam když jsme v prvním čtení jsme se o tom bavili, tak jsme počítali s tím, že je možné, aby přicházely pozměňovací návrhy a některé věci se změnily směrem k občanským demokratům, tedy v programu občanských demokratů a programového prohlášení vlády. My jsme v tom druhém čtení tento postup, pan předseda velmi razantně zamítl, žádné změny nechtěl dělat, prohlásil ten návrh za velmi svůj a začal s ním spojovat důvěru své vládě.

Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
Dobře a vy jste i přesto hlasovali ...

Petr TLUCHOŘ, poslanec /ODS/:
Po velkém rozhodování jsme hlasovali pro, alespoň ty výhrady jsme řekli a mám pocit, že je lepší pro špatný zákon v závěrečném hlasování, které proběhlo teď nehlasovat, než pro špatný zákon s přesvědčením, že je špatný hlasovat třikrát. Ano, v červenci jsme nakonec rozhodli respektovat to závazné hlasování, většinové stanovisko klubu. V tuto chvíli, když už poněkolikáté tedy u nás docházelo k rozporu mezi loajalitou vůči ODS, vůči značce občanských demokratů, vůči našemu programu, vůči programovému prohlášení vlády, ve které ODS je a na druhé straně osobou předsedy této strany, tak jsme se rozhodli pro loajalitu vůči té straně.

Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
Posloucháte Dvacet minut Radiožurnálu, dnes hovořím s poslancem za Občanskou demokratickou stranu Petrem Tluchořem. Ještě jednou k osobě vašeho stranického předsedy. Dobře, ta varianta s Václavem Klausem, zejména protože Hrad nějak oficiálně nepotvrdil, nebo ani nevyvrátil, v podstatě nijak nekomentoval to, jestli by Václav Klaus chtěl, nebo nechtěl být předsedou ODS. Vy o tom něco víte, pane poslanče?

Petr TLUCHOŘ, poslanec /ODS/:
Nevím o tom nic.

Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
Mluvil jste o tom s panem prezidentem?

Petr TLUCHOŘ, poslanec /ODS/:
Nemluvil jsem o tom s panem prezidentem.

Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
Nenabídnete mu to?

Petr TLUCHOŘ, poslanec /ODS/:
Já s ním takto nekomunikuji. Nemám ho v mobilním telefonu. Nemazal jsem si ho, ani nepřipisoval.

Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
Dobře. Vidíte v současné Občanské demokratické straně někoho, kdo by Petra Nečase mohl nahradit a zároveň splňoval to, o čem vy jste mluvil, to znamená, aby ODS byla tou pravicovou, řekněme, konzervativní stranou, kterou byla, řekněme, před deseti, patnácti lety

?Petr TLUCHOŘ, poslanec /ODS/:
Tak, já si myslím, že ani není potřeba chodit deset, patnáct let zpátky. Já jsem říkal, že Václav Klaus je pro mě a pro řadu členů jistým symbolem. Proto ten odkaz směřuje, nebo ta ... směřuje tímto směrem. Nebo ten nápad směřuje tímto směrem. Nicméně, já si myslím, že ODS celých těch dvacet let prosazovala nějaké hodnoty a myslím, že je prosazovala úspěšně. Ale ptáte-li se na současné, na současné členství, nebo současné členy ODS, tak nepochybně vidím několik lidí, kteří by ten, ty parametry, které asi očekáváme splňovat mohly a splňují. Nicméně logicky asi nečekáte, že bych nějaké jméno ...

Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
Trochu jsem to čekal.

Petr TLUCHOŘ, poslanec /ODS/:
Ani to vám úplně nevěřím, že bych nějaké jméno říkal. Čili ...

Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
A, pardon, proč ne?

Petr TLUCHOŘ, poslanec /ODS/:
Protože si myslím, že ta doba může přijít, teď to tak není a je to otázka další ...

Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
Tomu rozumím. Je to, je někdo takový, nebo vidíte někoho takového v samotném nejužším vedení, to znamená mezi místopředsedy?

Petr TLUCHOŘ, poslanec /ODS/:
Ani touto zužovací taktikou mě k žádnému jménu nedostanete.

Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
Musel jsem to zkusit. Kdyby ta, řekněme, pozice Občanské demokratické strany v této koaliční vládě byla, řekněme, nějakým způsobem ovlivněna třeba vaším názorem, tak existovala by vůbec koaliční vlád? Ptám se na to, jestli by z vaše pohledu, pane poslanče Tluchoři, nebylo lepší, kdyby ODS z této kombinace platformy Lidem a TOP 09 vystoupila?

Petr TLUCHOŘ, poslanec /ODS/:
Já si myslím, že strašení předčasnými volbami rozpadu koalice je zbytečné a vůbec ...

Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
Vůbec nemyslím jako strašení, ale ...

Petr TLUCHOŘ, poslanec /ODS/:
Já si myslím, že vy strašíte, ale toto strašení se velmi často ozývá.

Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
Já vím. Já vám ozřejmím, na co se ptám. Ve chvíli, kdy deníku Právo kromě jiného říkáte, že ODS je ve vleku jiných, ve vleku událostí, opouští principy, které dlouhodobě hlásala a tak dále, ale důležité je to, že ODS je ve vleku jiných . Kdo ji vleče?

Petr TLUCHOŘ, poslanec /ODS/:
Tak, nepochybně je asi všeobecně známo, že Miroslav Kalousek je člověkem, který, řekl bych, na rozhodování vlády, program vlády, tvar jednotlivých zákonů a velmi významný vliv a řekl bych, že například tento balík, který je sestaven tak, jak je sestaven, tak skoro bych řekl, jistě ne úplně náhodou, míří na naše tedy cílové skupiny voličské ODS.

Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
Vy si myslíte, že Miroslav Kalousek místopředseda TOP 09 tento daňový balík sestavil tak, aby zasáhl negativně vaše cíle ve voličské skupiny?

Petr TLUCHOŘ, poslanec /ODS/:
Já tam ty naše cílové skupiny za každým z těch opatřením tedy velmi vidím. A protože možností, jak ten balík sestavit, je téměř nekonečné množství, tak je mi podivné, že především na ty naše kmenové voličské skupiny se ten balík takto zaměřuje.

Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
No, tak tím spíš, že pane poslanče, tu věc interpretujete i takto, tak je pro ODS stále ještě výhodné setrvávat v takovéhle koalici?

Petr TLUCHOŘ, poslanec /ODS/:
Určitě. Je pro ní výhodné a je pro tuhle zemi výhodné, pokud by tato koalice začla naplňovat opravdu programové prohlášení vlády, tedy zejména, pokud by vyjádřila odhodlání učinit nějaké zásadní systémové formy, teďka jsem slovo reformy nepoužil, protože mám pocit, že v těch uplynulých letech to slovo padlo tak často a tak málo bylo uděláno, o to častěji to slovo padalo, že se skoro zprofanovalo. Ale opravdu systémová reforma, která by významným způsobem omezila, nebo snížila mandaturní výdaje, tady neproběhla ani v oblasti zdravotní, ani v oblasti sociální, ani v oblasti důchodové, což jsou ty tři základní oblasti, na kterých jediných se dá opravdu ušetřit takové částky, které by ten stomiliardový schodek zlikvidovaly. Pokud budeme každý rok zvyšovat sazbu DPH, či jiné daně, tak se nikdy k vyrovnaným rozpočtům nedostaneme, ani drobnými škrty na jednotlivých ministerstvech, byť samozřejmě ty škrty určitě by se páni ministři zlobili, že říkám drobné škrty, oni nejsou drobné z hlediska jejich provozu. Jsou to velmi ...

Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
Dobře. Vy jste sám říkal, že Miroslav Kalousek ministr financí a reprezentant TOP 09 ve vládě velice pevně stojí například za tímto posledním daňovým balíkem, který zdvihá mnoho různých daní, nestálo by tedy Občanské demokratické straně se tomu vzepřít i za cenu, že se vláda rozpadne?

Petr TLUCHOŘ, poslanec /ODS/:
Já si myslím, že by se měla především ta koalice, kdyby se ODS měla v té koalici postavit silněji a říct, že chce naplňovat programové prohlášení vlády, nikoliv jen, že ....

Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
Co když prostě řekne, že s tím projektem koalice už dál nebude pokračovat?

Petr TLUCHOŘ, poslanec /ODS/:
No, to je odpovědnost TOP 09 pokud takovou věc řekne. Já myslím, že předseda ODS a předseda vlády by měl jasně trvat na tom, že bez systémových reforem, bez systémových změn do budoucna ty vyrovnané rozpočty nepůjde ustavit nikdy a abychom se nedívali vždycky jenom na ten rok následující, nesnažili se vyždímat z těch daní a z občanů zase o trošku víc a zase o trošku víc to zadlužení zvýšit.

Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
Mým dnešním hostem ve Dvaceti minutách Radiožurnálu je poslanec za Občanskou demokratickou stranu Petr Tluchoř. Vy jste, pane poslanče, kromě jiného také členem správní rady Všeobecné zdravotní pojišťovny. Vysvětlete mi, prosím, následující věc. Jak je možné, že v jeden den, v tomto týdnu tato správní rada odhlasuje roční odměnu 795 tisíc korun řediteli VZP Pavlu Horákovi a ve stejný den podá ministr zdravotnictví Leoš Heger trestní oznámení mířící na údajně nevýhodné smlouvy mezi VZP a společností IZIP. To je smlouva, která, to je společnost, která provozuje elektronické zdravotní knížky a ministr zdravotnictví k tomu říká, že to trestní oznámení podává proto, protože těmi údajně nevýhodnými smlouvami má vzniknout škoda s téměř půl miliardy korun. Když se na to dívám z venčí, jdou mi ty dvě události zcela proti sobě. Máte nějaké vysvětlení?

Petr TLUCHOŘ, poslanec /ODS/:
Tak, já mám vysvětlení to, že jsem na té správní radě pro tuto odměnu hlasoval stejně jako s výjimkou jednoho člena.

Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
Paní Marková z KSČM, tuším, hlasovala proti.

Petr TLUCHOŘ, poslanec /ODS/:
Přesně nevím, ale s výjimkou jednoho člena zástupci státu i zástupci sněmovny, nebo volební sněmovnou napříč celým politickým spektrem hlasovalo pro tuto odměnu stejně jako já na základě jasně daných kritérií, podle kterých se tato odměna stanovuje a počítá. To, že IZIP je nějaký problém, je evidentní, já ho nijak nezlehčuji, správní rada také rozhodla smlouvy ukončit na pokyn ministra Hegera a premiéra Nečase, ale objem prostředků, který Všeobecná zdravotní pojišťovna, se kterým hospodaří a který přes ní protéká, je v absolutně jiných řádech, než jsou ta čísla o kterých mluvíme s IZIPem.

Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
No, to bezesporu, ale nerozumím, nechápu, jak může, jak může ...

Petr TLUCHOŘ, poslanec /ODS/:
Kritéria, která správní rada schválila na základě těchto kritérií a splnění podmínek těch kritérií, dostal pan ředitel Horák 53 % možné odměny, čili nikoliv 100, ale jistě ty problémy, které se vyskytují, tak ty jsou, ty byly zakomponovány do toho, do těch kritérií a toho, že ta odměna prostě byla poloviční.

Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
Nebyla tak vysoká.

Petr TLUCHOŘ, poslanec /ODS/:
Nebyla tak vysoká.

Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
To znamená, kdyby Ministerstvo zdravotnictví nebylo rozhodnuto podávat nějaké trestní oznámení, byla by ...

Petr TLUCHOŘ, poslanec /ODS/:
Trestní oznámení, já jsem při jednání té správní rady o žádném trestním oznámení nevěděl. Pan, my jsme pana ministra Hegera na správní radu opakovaně zvali, dokonce existuje usnesení správní rady, která žádá ...

Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
Ne, to já, pane poslanče, vím.

Petr TLUCHOŘ, poslanec /ODS/:
Pan ministr Heger prostě pozvání správní rady Všeobecné zdravotní pojišťovny, nevyslyšel a nebyl ochoten ...

Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
My tady pana ministra nemáme, abychom se ho mohli zeptat proč.

Petr TLUCHOŘ, poslanec /ODS/:
... a vzkazování přes média, o tom, že máme něco vypovědět a nebo přes média prohlášení ...

Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
Pane poslanče, to je, řekl bych, vaše záležitost mezi vámi jako členem správní rady a ministrem zdravotnictví. Mě by zajímalo, jak vy sám prostě to vnímáte, protože vám to nepřijde zvláštní? Na jednu stranu ministr, to znamená člen vlády, která jinými slovy část správní rady VZP jmenuje, tak prostě říká, tam se staly takové věci, že je okamžitě potřeba podat nějaká trestní oznámení a ta správní rada potom, až na jeden hlas odhlasovává, promiňte mi, dobře padesátiprocentní, ale přesto velice vysokou roční odměnu.

Petr TLUCHOŘ, poslanec /ODS/:
Já, jednak jsem ve chvíli toho hlasování takovou informaci neměl.

Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
Kdyby jste ji měl, tak byste hlasoval jinak?

Petr TLUCHOŘ, poslanec /ODS/:
Myslím, že ne, ale není to tak, že správní rada odhlasovala poté, protože tam probíhá nějaká kontrola.

Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
Ne, já jsem to říkal na začátku, to bylo souběžné v podstatě v ten den.

Petr TLUCHOŘ, poslanec /ODS/:
Ministerstvo zdravotnictví poslalo do Všeobecné zdravotní pojišťovny jakousi kontrolu, ta kontrola ještě nebyla ukončena, podle zákona o kontrole jednak nejprve je nutné, aby se kontrolovaný subjekt mohl ke všem závěrům vyjádřit, aby byl podepsán protokol, do té doby mají všichni povinnost mlčenlivosti o skutečnostech, které se při té kontrole dozvědí. To, že někdo podává v tu chvíli trestní oznámení, nebo přesněji to je v pořádku asi, pokud někdo došel k závěru, že mohla být naplněna nějaká skutková podstata trestného činu. Nicméně úplně nerozumím tomu, proč to nejdůležitější je svolat tiskovou konferenci a oznámit to. Já si spíš říkám, jestli to není tak, že právě pan ministr Heger se snaží maskovat to, že bohužel se mu za ty dva roky žádnou reformu nepodařilo udělat, a že se veze pouze na nějaké mediálním efektu.

Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
Říká Petr Tluchoř, poslanec za Občanskou demokratickou stranu. To je závěr dnešních Dvaceti minut Radiožurnálu. Pane poslanče, děkuji pěkně za váš čas.

Petr TLUCHOŘ, poslanec /ODS/:
I já vám děkuji za pozvání, na shledanou.

Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
Na shledanou. Martin Veselovský byl taky u mikrofonu Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu. Přeji dobrý poslech.

 další informace: http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/dvacetminut/_zprava/petr-tluchor-poslanec-za-ods--1107775?fb_action_ids=4274042576803&fb_actio
copyright © 2005 Petr Tluchoř