O mně Moje politické priority Středočeský kraj Oblastní politika Pomozte dětem/ Hopsa hejsa do Brandejsa Mensa Kontakty
HLAVNÍ ČLÁNKY

 Články a rozhovory
 Projevy a vystoupení
 Usnesení a prohlášení
 Tištěná média
 Rozhlas a televize
 Akce v regionu
 Brandýs n.L.-St.Boleslav
 Archiv
 Různé


 videogalerie
 facebook

 RSS kanál
 poslat e-mail
 zasílat novinky:
 
DOPORUČUJI

 ODS
 ODS Praha-východ
 Hopsa hejsa do Brandejsa
 Pomozte dětem
 Milan Cabrnoch
 Jan Vidím
 Veronika Vrecionová
 Virtually
 Poslanecká sněmovna
 Senát
 Modrý tým


KRÁTCE

07.01.2013

Od jara minulého roku jsme bojovali na půdě ODS a sněmovny proti dalšímu zvyšování daní. Pokusili jsme se o změnu. Na kongresu ODS jsme neuspěli a byli jsme dokonce zavázáni hlasovat pro zvyšování daní. Měli jsme dvě možnosti: hlasovat proti vládě a způsobit její pád nebo jsme mohli hlasovat proti svému svědomí a růst daní podpořit. Rozhodli jsme se pro třetí možnost: vzdát se poslaneckého mandátu... a zůstat tak loajální ODS i svému svědomí. Nyní se řada lidí snaží tento krok znevážit, protože mají pocit, že mají na post bílých rytířů monopol. Nemají. Nechci mluvit za své bývalé poslanecké kolegy, ale Ivan Fuksa pracoval řadu let jako první náměstek ministra financí, který mimo jiné předsedal dozorčí radě ČSA. Nyní dostal nabídku vést proces její privatizace. To je využití služeb fundovaného manažera. Marek Šnajdr byl prvním náměstkem ministra zdravotnictví a koordinoval, mimochodem i nadále potřebné, reformy zdravotnictví. Oba nepochybně mají kvalifikaci pro místa, která zastávají. Já od začátku roku 2013 pracuji jako konzultant pro soukromou společnost.

22.10.2012

Moc díky Karlu Šebkovi, našemu senátorovi v Benešově a Praze-východ, za jeho práci i za statečný výkon v letošních senátních volbách. Jsem si jist, že jeho těsnou prohrou pro něj nic nekončí a že společně s ním se dočkáme v ODS lepších časů.

16.10.2012

Včerejší návrh premiéra nezvyšovat horní sazbu DPH je jako sebereflexe voleb zoufale málo. Po historickém debaklu ODS je nutné zrevidovat celou vládní politiku a ne si jen hrát s jedním procentem DPH. To problém neřeší, ale prohlubuje. ODS se musí změnit, jinak skončí jako politická strana. Premiérem požadovaný klid na práci je cestou ke konci ODS.

13.10.2012

Především chci poděkovat voličům, kteří přišli a volili ODS. Chtěl bych také poděkovat našim kandidátům do krajů i senátu. Odvedli velký kus práce, nebyla to jejich chyba, že jsme neuspěli. Rovněž chci gratulovat Jiřímu Pospíšilovi k jeho vítězství v Plzeňském kraji a zejména podpořit našich deset senátních kandidátů, kteří uspěli a postupují do druhého kola. Jasně se ukazuje, že cestou k úspěchu není opouštění našeho programu, ale naopak důsledné trvání na principech ODS ve spojení se silnými osobnostmi. ODS musí obnovit důvěru občanů v pravicovou politiku a získat si zpět důvěru občanů. Petr Tluchoř

24.09.2012

Souhlasím s panem prezidentem, že není možné dělat reformu současného důchodového systému aniž by na ni měl stát připravené prostředky. Podobně jako on, já a mí kolegové nechceme financovat důchodovou reformu ze zvyšovaní daní. Škodí to ekonomice i samotnému konceptu reformy. V pátek začala jednaní na půdě poslaneckého klubu s premiérem. Hledáme přesně to řešení, které by znamenalo, že se nebudou zvyšovat daně kvůli důchodové reformě a církevním restitucím. Je to jeden z důvodů proč jsme hlasovali proti zvyšovaní daní.

10.09.2012

Považuji za nutné reagovat na útoky typu: „Třikrát jste hlasoval pro, ani jste nepípl, proč tak najednou ta zásadovost?“ : Zásadový postoj a svůj odpor vůči zvyšování dani jsem deklaroval neustále. Od první krátké debaty na klubu jsem protestoval, v prvním čtení jsem se záměrně hlasování nezúčastnil, ve druhém čtení se pak nehlasuje. Před 3. čtení jsem na klubu navrhoval vrácení do čtení druhého...tak, aby bylo možné jednání v koalici a podoba balíčku pro ODS přijatelná. Místo diskuze ale přišlo závazné hlasování. PRO jsem tedy hlasoval POUZE JEDNOU ve třetím čtení a to jsem ve svém vystoupení jak na klubu, tak na plénu Sněmovny vysvětlil. Po vrácení zákona ze Senátu jsem se nakonec rozhodl, že návrh podpořit nemohu.

06.09.2012

Očekávám od premiéra, že se za vedení ODS bude distancovat od anonymního šíření pomluv a místo toho začne jednat s vlastními poslanci. My se rozhodně nedáme těmito estébáckými diskreditačními praktikami zastrašit a budeme dál prosazovat změnu balíčku tak, aby neškodil ćeské ekonomice a respektoval program ODS a zájmy našich voličů.

30.08.2012

Kvůli balíčku vláda nepadne. Cítím potřebu reagovat na množící se dotazy, zda hodlám kvůli vládnímu balíčku "shodit" kabinet. Tyto spekulace, či snad přímo výhrůžky, musím naprosto odmítnout. Pravdou je, že balíček považuji za špatný. Zvyšování daní jako lék na krizi nefunguje a navíc je v rozporu s dlouhodobým programem a volebními sliby ODS. Naprosto však nerozumím tomu, proč je hlasování o balí...čku spojováno s pádem vlády. O tom, jak budu hlasovat, se rozhodnu až na základě rozhovorů, které průběžně vedu se členy a poslanci ODS. I kdyby ale třeba balíček opravdu neprošel, není naprosto žádný důvod, aby padla vláda a spekulace o tom považuji za zbytečné strašení. Nevím, proč by vláda vedená ODS měla padnout kvůli neschválení balíčku, který jde proti programu ODS, proti tomu, co jsme s velkými obtížemi v minulosti prosadili. Pád vlády kvůli balíčku nepřipadá ale vůbec v úvahu i proto, že s tímto zákonem vráceným Senátem již kabinet nemůže spojit otázku důvěry. Zdůrazňuji, že pro nedůvěru vládě bych rozhodně nehlasoval.

17.08.2012

Musím říci, že Petru Nečasovi naprosto přestávám rozumět. Místo věcné diskuze nazvat všechny kritiky zvyšování daní "ekonomickými debily", to není důstojné premiéra České republiky. Přitom mezi těmi "ekonomickými debily" jsou kromě řady členů ODS včetně mě i prakticky všichni ekonomičtí experti a rovněž prezident republiky, ekonom a dlouholetý bývalý předseda vlády a ODS Václav Klaus. Rovněž naprosto nechápu výhrůžku, proč by kvůli DPH měla padnout vláda. Zvyšování daní v době krize nefunguje, dusí ekonomiku a navíc je v rozporu s programem a sliby ODS. Přijde mi poněkud vyděračské, aby předseda vlády a ODS takto bruálně nutil poslance hlasovat v rozporu se vším, co ODS dvacet let prosazovala. Bylo by daleko prospěšnější, kdyby Petr Nečas místo hlasitého křiku, sprostých slov a vyhrožování konečně připustil v ODS svobodnou debatu nad zásadními politickými kroky.

13.07.2012

Mám s balíčkem poměrně zásadní problém. Na jedné straně si samozřejmě přeji odpovědné hospodaření. Na druhé straně způsob, jakým mají být úspory dosaženy, je v přímém rozporu s programem a dlouhodobou politikou ODS. My jsme slibovali udržení nízkých daní jako lék na krizi. Místo toho je razantně zvyšujeme, včetně zavedení milionářské dávky. Slibovali jsme zjednodušení daní a jednu sazbu DPH. Místo toho jen zvyšujeme obě sazby. Slibovali jsme podporu rodin a podnikání. Místo toho bereme živnostníkům, kteří daní paušálem, daňové slevy na manželku a děti. Jdeme tak proti zájmům našich voličů a proti programu ODS. Navíc zvyšování daní nefunguje. Jen zvyšuje inflaci, dusí růst a výběr daní se nakonec snižuje. Reagovat na tento vývoj dalším zvyšováním daní není ani pravicové ani moudré. Nejsem sám, kdo si to myslí, v klubu je nás víc a podobně uvažují i ekonomičtí experti.
1 - 10 / 311
copyright © 2005 Petr Tluchoř